Jeśli doświadczyłaś problemów z cerą, to najprawdopodobniej wiesz również, że idąc do dermatologa dostaniesz maść na wypryski o składzie, który może zrobić tyle samo złego, co dobrego. Jeśli do niej zostanie przepisany antybiotyk, to wiesz także, że spowoduje on spustoszenie w Twojej florze bakteryjnej jelit. A uboga flora bakteryjna, w odroczonym czasie, spowoduje zaostrzenie problemów z cerą. Nie mówiąc o innych konsekwencjach zdrowotnych.

Dlatego, jeśli chcesz wyleczyć wypryski, to w głównej mierze należy popracować nad zdrowiem jelit i bogactwem flory bakteryjnej. A więc nie chodzi o to żeby odejmować, co czynią silne leki i antybiotyki stosowane w terapii trądziku, a raczej o to, żeby dodawać. To dodawanie natomiast powinno opierać się na dobrej probiotykoterapii, wspieranej odpowiednią dietą. Bo żadna probiotykoterapia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie jest wspierana wartościowym żywieniem.

Stosując jakąkolwiek dietoterapię trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty. Faktem jest, że osoby leczące wypryski silnymi lekami, mają jednocześnie bardzo zubożałą mikroflorę jelit. A kwestie wyglądu zewnętrznego i stanu skóry potrafią bardzo mocno, negatywnie, wpływać na własne samopoczucie. Zrozumiałe jest więc, że szukasz natychmiastowych rozwiązań, które pomogą Ci poczuć się lepiej.

Możesz uzyskać niemal natychmiastową poprawę skóry także naturalnymi sposobami na wypryski. Naturalna maść na wypryski nie będzie miała negatywnych konsekwencji dla zdrowia, a jej skuteczność naprawdę Cię zaskoczy.

Jak przygotować naturalną maść na wypryski z sody oczyszczonej?

Potrzebujesz tylko dwóch prostych składników:

1 łyżkę sody oczyszczonej

niecałą łyżkę oleju ze słodkich migdałów

Wymieszaj składniki tak, aby powstała tłusta pasta. I tyle. Rewelacyjną i skuteczną maść na wypryski, masz gotową.

test helicobacter kraków

Jak działanie mają powyższe składniki na wypryski?

Soda oczyszczona zabija bakterie, które powodują powstawanie pryszczy. Natomiast olej ze słodkich migdałów zapobiega nadmiernemu przesuszeniu skóry. Dodatkowo unicestwia on bakterie, które znajdują się w przetłuszczonych porach.

Olej ze słodkich migdałów jest delikatny w działaniu i nawilża także skórę trądzikową, co ma duże znaczenie zważywszy na fakt, że w obecnych czasach obserwuje się wręcz plagę problemów ze skórą, które określa się jako cerę nadreaktywną. Cerę nadreaktywną charakteryzują jednoczesne wypryski i przesuszona skóra.

Nadreaktywna skóra jest często efektem stosowania silnych środków przeciwtrądzikowych, a także inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Jak stosować naturalną maść na wypryski z sody oczyszczonej?

Maść świetnie radzi sobie z trądzikiem.  Naprawdę będziesz zaskoczona jej skutecznością. Możesz zastosować ją miejscowo na pojedyncze wypryski. Jeśli Twoja skóra jest mocno trądzikowa, możesz posmarować nią problematyczne miejsca i zostawić na noc. Jest to możliwe, dzięki konsystencji uzyskanej przy pomocy oleju ze słodkich migdałów.

Możesz również zastosować ją jak peeling, który pozostawisz na skórze kilka minut i następnie zmyjesz.

Ta, naturalna pasta na wypryski, zmniejszy stan zapalny i zaczerwienienie skóry. Jest naprawdę godna polecenia, do tego niedroga i bezpieczna dla Twojego zdrowia.

Maść możesz przechowywać przez wiele miesięcy i nie wymaga ona przechowywania w lodówce.

To, jak wygląda nasza skóra, jest w dużej mierze uzależnione od naszej diety. Zobacz więc, czy Twój organizm otrzymuje niezbędne mu składniki, z diety:  jaka dieta pomoże pokonać trądzik.

Pielęgnację skóry trądzikowej warto wspomóc również innymi naturalnymi sposobami pielęgnacji, dlatego może zainteresuje Cię również ten artykuł.