Chcąc nie chcąc, smak słodki wpisany jest w naszą ludzką naturę, bo to on pozwolił przetrwać naszemu gatunkowi. Dawno, dawno temu, w dzikiej puszczy, smak słodki informował nas, że żywność rosnąca na krzaku czy drzewie, jest bezpieczna i gotowa do spożycia.

Ten sam mechanizm obserwujesz u swojego dziecka, kiedy wprowadzasz mu nowe pokarmy. Wystarczy pojedyncza próba, aby Twoje dziecko zaakceptowało smak słodki i kilkadziesiąt prób aby zaakceptowało smak nieco bardziej wytrawny.

Dlatego dość naturalne jest, że co jakiś czas nachodzi Cię ochota na coś słodkiego. I jakkolwiek nie ma nic złego w zaspokajaniu takich potrzeb raz na jakiś czas, to na co dzień lepiej unikać słodyczy i szukać ich zdrowych zamienników.

Smoothie z dzisiejszego przepisu jest obłędne. Słodkie i lekko karmelowe, a przy tym pełne witamin i minerałów. Z łatwością możesz znaleźć dla niego miejsce, w słodkościach Twoich dzieci i to bez wyrzutów sumienia. Smoothie możesz wpisać również w swój jadłospis.

Przepis na obłędne smoothie bananowo-daktylowe:

  • 120g banana
  • 25g daktyli
  • 25g masła migdałowego prażonego
  • 200g mleka migdałowego lub z orzechów nerkowca

Jak to na smoothie przystało, składniki wystarczy zblendować na gładko, aby móc cieszyć się pysznym i zdrowym zamiennikiem słodyczy.

W przypadku tego smoothie, słowa są zbędne. Jest po prostu pyszne i uzależniające.

Smacznego 🙂

Zdjęcia: 1