Pasta do zębów z sody oczyszczonej to łatwy w przygotowaniu, naturalny sposób na domową pielęgnację jamy ustnej, bez dodatku fluoru. Samodzielnie przygotowaną pastę możesz stosować codziennie lub na zmianę ze środkami do higieny jamy ustnej, których używasz na co dzień.

Pasta do zębów z sody oczyszczonej (składniki):

  • 2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego
  • 4 łyżki sody
  • 10 kropli olejku z mięty pieprzowej lub zwykłej, goździkowego bądź cynamonowego

Wykonanie:

Rozpuść olej kokosowy w kąpieli wodnej. Dodaj do niego sodę i wybrany olejek, którego intensywność dostosuj do własnych upodobań. Pasta do zębów z sody oczyszczonej jest już gotowa.

Jedyne o czym musisz pamiętać to żeby nie nabierać jej bezpośrednio szczoteczką do zębów. Dzięki temu będzie ona zdatna do użycia przez wiele miesięcy. Może wymagać zmieszania przed użyciem ponieważ pasta może się lekko rozwarstwiać.

Pasta do zębów z sody oczyszczonej (właściwości):

Soda, będąca składnikiem tej domowej pasty, jest bardzo delikatnym środkiem ściernym. Będzie więc w delikatny sposób działała wybielająco, usuwając osad z zębów.

Olej kokosowy zabija bakterie w jamie ustnej i daje lekko mydlany efekt, dzięki czemu zęby są czyste.

Dodatek olejków zapewni świeżość jamy ustnej i zapewni lekko antybakteryjny efekt.

Pasta do zębów z sody oczyszczonej, przygotowana z powyższych składników, wystarczy Ci na około miesiąc stosowania, dwa razy dziennie. Możesz spokojnie przechowywać ją w pojemniku w łazience, ciesząc się naturalną i bezpieczną pielęgnacją jamy ustnej.