Własnoręcznie przygotowane kosmetyki nie są trudne do wykonania. Mają prosty skład i można je przygotować w czasie poniżej pięciu minut. Na zdrowych, naturalnych kosmetykach zyskuje nie tylko Twoja skóra, ale cały organizm, któremu dajesz odpocząć od całej chemii, z którą stykamy się każdego dnia. Dlatego dzisiaj żel oczyszczający o naturalnym składzie, ale przy tym fajnie pieniący się.

Niektóre kosmetyki potrafią być bardzo obciążające dla organizmu. Możesz łatwo to zobaczyć robiąc sobie kilka dni wolnego od kosmetyków. Zwróciłaś kiedyś uwagę na to, że będąc przeziębiona, gdy nie masz siły nawet na umycie włosów i zalegasz w łóżku przynajmniej te dwa dni, to w tym samym czasie, Twoja skóra robi się podejrzanie gładka, uspokojona i o jednolitym zabarwieniu? Czy wpadłaś kiedyś na pomysł, żeby połączyć ten fakt z tym, że w takiej sytuacji ograniczasz użycie kosmetyków do minimum?

Dzisiaj żel oczyszczający do twarzy na bazie mydła kastylijskiego. Pieni się, co jest jego ogromnym atutem, jeśli potrzebujesz dobrego oczyszczania twarzy. Zwłaszcza gdy nakładasz codziennie makijaż lub trenujesz intensywnie, a Twoja skóra ma tendencje do zapychania porów (z zaznaczeniem, że to zapychanie często powodują kosmetyki, których skład przyprawia o zawrót głowy).

Przepis na żel oczyszczający do mycia twarzy

  • 1/2 szklanki nieperfumowanego, płynnego mydła kastylijskiego na bazie oliwy z oliwek
  • 2 łyżki oleju jojoba
  • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego

Żel oczyszczający- wykonanie:

Połącz wszystkie składniki. Wstrząśnij. Odstaw na kilka godzin. Rozwarstwienie składników jest zjawiskiem naturalnym, dlatego wstrząśnij żel oczyszczający przed każdym użyciem.

Ten żel oczyszczający pieni się w aksamitny sposób. Czy może coś się pienić w aksamitny sposób? Nie wiem. Ale takie sformułowanie nasuwa mi się podczas oczyszczania twarzy tym preparatem.

Mydło kastylijskie

To w 100 % naturalne mydło, którego głównymi składnikami jest oliwa z oliwek i mydło kokosowe z dodatkiem olejku jojoba. W wersji samodzielnej możesz używać takiego mydła do pielęgnacji skóry dziecka. To mydło, które szczególnie pokocha delikatna, wrażliwa czy alergiczna skóra. Gdy przygotujesz już żel oczyszczający z powyższego przepisu i zostanie Ci jeszcze jakaś część mydła kastylijskiego, to możesz użyć go do przygotowania ekologicznego płynu do mycia naczyń, płynu do podłóg, czy płynu do mycia mebli, rozcieńczając mydło z wodą w odpowiednich proporcjach.

Olejek jojoba

Jego dodatek sprawia, że żel oczyszczający jednocześnie silnie oczyszcza skórę, będąc jednocześnie delikatnym preparatem. Olejek jojoba nawilża skórę i wycisza stany zapalne.

Olejek z drzewa herbacianego

Na pewno znasz antybakteryjne właściwości olejku herbacianego. Jeśli na Twojej skórze są jakieś aktywne stany zapalne, to możesz odczuć delikatne szczypanie w ich okolicach. To oznaka, że olejek herbaciany działa, więc to nie powód do niepokoju. Olejek z drzewa herbacianego działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i silnie przeciwzapalnie.

Koniecznie daj znać jakie są Twoje wrażenia i czy lubisz takie naturalne kosmetyki. Może  masz swoje ukochane, domowe kosmetyki, z którymi chciałabyś się podzielić?

Przepis pochodzi z: Skin cleanse. The simple, all-natural program for clear, calm, happy skin. Adina Grigore