Domowe maseczki na twarz mają tę zaletę, że zawsze masz je pod ręką, bo są oparte na kilku składnikach, które zawsze masz w swojej kuchni. Domowe maseczki na twarz są nie tylko łatwo dostępne, ale też niedrogie. Domowe maseczki na twarz są też wyjątkowo skuteczne.

Wypróbuj naturalnej domowej pielęgnacji, a już nie będziesz chciała z niej zrezygnować. Wierz mi lub nie, ale koniecznie wypróbuj domowe maseczki na twarz z poniższych składników.

Osobiście z chęcią korzystam z tych rozwiązań. Dzięki naturalnym kosmetykom zyskuje moja skóra, która otrzymuje wyłącznie naturalne składniki, bez chemicznych wypełniaczy. Nie muszę się martwić, że jakiś kosmetyk kończy się, bo wszystko czego potrzebuję mam w kuchennych szafkach. Nie muszę mieć zbioru różnych produktów o różnych funkcjach, które wymagają dużych nakładów finansowych. Na bieżąco mieszam i zużywam to, na co mam akurat mam ochotę i na jakim efekcie mi zależy.

Domowe maseczki na twarz, dzięki temu, że kosztują tyle co nic, pozwalają na częstą rotację, więc skóra może otrzymać wszystko to, co jest niezbędne dla poprawy jej wyglądu. Nawilżenia, odżywienia, złuszczenia, czy wysuszenia, jeśli pojawiają się na niej nie zidentyfikowane obiekty. To wszystko przekłada się na większe poczucie zadbania.

12 niezbędnych składników, które możesz wykorzystać na domowe maseczki na twarz, peelingi i kremy

Składniki na domowe maseczki na twarz:

 

1. Olej kokosowy

 

test oddechowy helicobacter kraków

Olej kokosowy bardzo dobrze sprawdza się jako środek nawilżający. Łatwo się wchłania, rozsmarowuje. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu łagodzi wysypki, blizny i trądzik. Odżywia cerę. Olej kokosowy sprawdza się głównie w pielęgnacji ciała. Możesz wykorzystać go jako maseczkę, którą zmyjesz po kilkunastu minutach lub zostawić na noc w celu odżywienie skóry. Przetestuj go wcześniej na niewielkim fragmencie skóry, ponieważ czasami bywa zbyt ciężki dla skóry twarzy. Olej kokosowy posłuży Ci również do nadawania (łatwej do rozsmarowania) konsystencji peelingom.

2. Oliwa z oliwek

 

Jest to bardzo delikatna, więc świetnie nadaje się do skóry twarzy. Nawilża i chroni skórę przed fotouszkodzeniami i nowotworami. Świetnie nadaje się do smarowania całego ciała, zwłaszcza gdy nie przepadasz za olejem kokosowym. Nadaje aksamitną gładkość skóry, delikatnie ją rozświetlając. Możesz nakładać ją również jako odżywkę na włosy oraz do nadawania konsystencji innym mieszankom.

3. Mielone płatki owsiane lub mielone migdały

 

Na domowe maseczki na twarz świetnie nadają się również płatki owsiane lub mielone migdały (zwłaszcza gdy masz nietolerancję glutenu). Delikatnie złuszczają naskórek, działają kojąco na naskórek i usuwają procesy zapalne. Dobrze sprawdzą się więc w przypadku cer trądzikowych. Możesz dodać je również do ciepłej kąpieli, aby odżywić i ukoić skórę całego ciała, zwłaszcza gdy wypryski pojawiają się na całym ciele.

4. Miód

 

Najprostsza maseczka z możliwych. Po prostu nakładasz na twarz czy usta i cieszysz się antybakteryjnym działaniem miodu, jednocześnie odżywiając i kojąc niespokojną skórę. Miód możesz stosować również w połączeniu z innymi składnikami, intensyfikując jego działanie. W mojej łazience zawsze znajdują się trzy podstawowe składniki: drobnoziarnista sól, oliwa i właśnie miód. Nawet jak nie mam czasu wykonuję nimi podstawowe domowe maseczki na twarz i peeling, niejako mimochodem podczas mycia twarzy i pod prysznicem.

5. Soda oczyszczona

 

To naprawdę genialny sposób na wypryski. Sprawdza się świetnie w okresie zawirowań hormonalnych przed miesiączką. Możesz przygotować niezwykle skuteczną maść na wypryski, którą będziesz mieć pod ręką w łazience. Ale możesz nałożyć również rozcieńczoną wodą sodę oczyszczoną na twarz jako maseczkę, która wysuszy problematyczne wypryski. Jeśli problem z wypryskami jest większy, możesz zostawić taką maseczkę na całą noc, lub posmarować nią pojedyncze wypryski. Soda oczyszczona genialnie wysusza problematyczne wykwity, ale także skórę, dlatego pamiętaj o równoczesnym nawilżaniu skóry, aby nie dopuścić do jej przesuszenia.

6. Masło shea

 

Możesz wzbogacić nim domowe maseczki na twarz lub stosować jako krem odżywczy. Masło shea genialnie nawilża skórę twarzy i całego ciała. Skóra chłonie je jak szalona, jak gdyby dostała coś, co było jej nieprawdopodobnie potrzebne. Masło shea zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 6 i absorbuje część promieniowania słonecznego. Ma przyjemny, neutralny zapach i zostawia skórę cudownie rozświetloną. Błyskawicznie wspomaga gojenie się odparzeń, otarć naskórka, spierzchniętych ust. Osobiście uwielbiam, więc polecam i Tobie.

Masło shea świetnie sprawdza się do odżywienia i nawilżenia także skóry trądzikowej. Jeśli masz problemy ze skórą, możesz stosować je na twarz, raz na kilka dni, na noc, aby dogłębnie nawilżyć pory.

Ironią kosmetyków na trądzik jest to, że są to produkty bardzo silnie drażniące. Żeby się przed nimi obronić, skóra produkuje jeszcze większe ilości sebum, powodując zamknięte koło i wzmożone przetłuszczanie się skóry. Dlatego dobre nawilżenie skóry może zmniejszyć Twoje problemy skórne.

7. Ocet jabłkowy

 

Ocet jabłkowy to naturalny środek ściągający. Zabija drożdżaki, bakterie i wirusy. Zmniejsza jednocześnie suchość skóry i jej przetłuszczanie się. Przywraca również naturalne pH skóry, zwłaszcza tej, która została zaburzona w wyniku zbyt inwazyjnego traktowania.

Ocet jabłkowy to silny środek, dlatego wymaga rozcieńczenia. Rozcieńczonego octu jabłkowego nie musisz zmywać. Zawsze rozcieńczaj jedną część octu czterema częściami wody, dzięki czemu unikniesz podrażnień skóry. Podobnie sprawa ma się z cytryną. Pomimo tego, że są to substancje naturalne, to bardzo silnie oddziałują na skórę, dlatego zawsze pamiętaj o ich rozcieńczeniu.

8. Aloes

 

Domowe maseczki na twarz możesz wzbogacić aloesem, który działa regenerująco, nawilżająco, przeciwzapalnie i opóźnia starzenie się skóry, dzięki działaniu antyoksydacyjnemu. Domowe maseczki na twarz możesz wzbogacić wyciśniętym miąższem z liścia aloesu lub gotowym żelem lub sokiem, dostępnym jako suplement diety.

Aloes możesz nakładać na twarz samodzielnie lub w zestawie z innymi składnikami na domowe maseczki na twarz. Aloes sprawdzi się również jako składnik domowego preparatu do demakijażu.

9. Kurkuma

 

Kurkuma ma cudowne właściwości zarówno w zastosowaniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Zastosowana w naturalnych kosmetykach reguluje produkcję sebum, zmniejsza procesy zapalne i leczy blizny, szczególnie te potrądzikowe.

10. Awokado

 

Awokado równoważy produkcję łoju i odżywia skórę dobrymi tłuszczami. Może być składnikiem maseczki lub możesz zastosować go samodzielnie.

Składniki na domowe peelingi:

11. Drobnoziarnista sól morska

 

Świetnie sprawdza się w zastosowaniu dla skóry trądzikowej. Usuwa martwe komórki skóry, głęboko oczyszcza, zmniejsza zatrzymywanie płynów, równoważy poziom nawilżenia i usuwa toksyny z porów. Sól morska dostarcza również skórze niezbędnych mikroelementów, które w sobie zawiera.

Sól nakładasz na zwilżoną skórę, zwilżonymi dłońmi. Możesz delikatnie ją rozcierać wykonując peeling lub pozostawić ją na skórze na kilka minut. Sól ma właściwości ścierne same w sobie, więc pozostawiona, również będzie działała peelingująco.

Mając sól pod ręką w łazience, pamiętam o regularnym peelingu. Skóra po wykonaniu zabiegu jest wspaniale delikatna, napięta i ukrwiona. Tak niewiele, a efekt oszałamiający. Potem miód jako maseczka pod prysznic i na koniec oliwa z oliwek na noc. Szybka pielęgnacja, która zapewni Ci cudowną gładkość skóry z samego rana.

12. Gruboziarnisty cukier

 

Gruboziarnisty cukier sprawdzi się z kolei jako peeling całego ciała. Będzie działał podobnie jak produkty z kwasem glikolowym. Bo kwas glikolowy to nic innego jak syntetyczna wersja cukru. Cukier wymieszaj z oliwą lub olejem kokosowym, dorzuć cynamon i pomarańczowy olejek eteryczny.

Dopieść zarówno swoje zmysły, jak i skórę, która odwdzięczy Ci się promienną, rozjaśnioną i gładką skórą. Dodatek cynamonu i pomarańczowego olejku eterycznego będzie miał właściwości antycellulitowe.

Wszystkie powyższe składniki to nie tylko propozycje na domowe maseczki na twarz. To naturalne, bezpieczne dla skóry i bardzo efektywne domowe kosmetyki.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żebyś wykorzystała je w pielęgnacji skóry dziecka. Oliwa czy olej kokosowy mogą być fantastycznymi produktami nawilżającymi skórę dziecka. Możesz dodać je również do kąpieli jako naturalne emolienty. Sodę oczyszczoną (wodorowęglan sodu) możesz dodawać do kąpieli dziecka, dzięki czemu wspomożesz detoksykację i wyciszysz problemy skórne.

Każdy produkt, choć naturalny, może wywołać reakcję alergiczną skóry. Dlatego zawsze pamiętaj o przetestowaniu go na niewielkim obszarze skóry.

Może masz swoje ulubione składniki, które wykorzystujesz przygotowując domowe maseczki na twarz, którymi możesz się podzielić? 🙂